En Önemli SEO Kuralları Nelerdir?

En Önemli SEO Kuralları Nelerdir?

1.İçerik

İçerik, en önemli Google sıralama faktörlerinden biri ve en temel SEO kurallarındandır. Özellikle son yıllarda, anahtar kelime odaklı içerikten, doğal dilde yazılan ve daha alakalı içeriklere doğru bir kayma görülüyor. Araştırmalara göre, ilk 20 sorgudan sadece %53’ünün title etiketinde ve açılış sayfalarının %40’ından azının h1’lerinde anahtar kelimelere sahip olduğu tespit edildi. Bu oranlar, Google’ın içeriği alaka düzeyinin artık anahtar kelimelerin önünde değerlendirdiğini açıkça göstermektedir.

2.Backlink

Backlinkler önemli bir Google sıralama faktörü olmayı sürdürüyor. Google, iyi linkleri, kullanışsız ve alakasız linklerden farklı değerlendiriyor. Daha fazla bağlantı, sitenizin trafiği için iyi olacaktır. Fakat bu durum backlink aldığınız platformlar konuyla alakalı ve yetkinse geçerli.
İçeriğiniz yüksek kaliteli backlinkler kazandığında, üç önemli sıralama sinyaline ulaşırsınız:
– Backlink Sayısı
– Yetkin link
– Link Çeşitliliği

3.Mobil

Uyumlu Kullanıcı Deneyimi 2016 yılından sonra, Google mobil uyumlu siteleri ön plana çıkarmaya başladı. Bu, Google’ın artık öncelikle web sitelerinin mobil sürümünü tarayacağı anlamına geliyor. Mobil optimizasyon son derece önemli bir sıralama faktörü haline geldi. İçeriğin, mobil platformlara uygun ve masaüstü içerik ile özdeşleşmesi her zamankinden daha önemli olacaktır. Mobil uyumluluk artık standart ve web sitelerinin %85’i Google’ın mobil uyum kriterlerine ulaşmış durumda. Artık, mobil uyumlu olmaktan çok öte mobil için düşünerek hareket edilmeli.